Salam Sejahtera dan salam SKKB. Pada tahun ini, bilangan murid di SKKB telah bertambah dari 24 orang (tahun lalu) kepada 32 orang (Kini). Warga sekolah ingin mengucapkan selamat datang kepada murid Tahun 1 dari Tadika Kemas Kampung Bulau dan 3 orang murid dari Kuching. Berikut adalah gambar kelas dari Tahun 1 hingga Tahun 6 2014.
Tahun 1
Tahun 2
Tahun 3
Tahun 4
Tahun 5
Tahun 6
Sunday, 12 January 2014
Tuesday, 7 January 2014
PENDAFTARAN KE SM SAINS MIRI
Salam SKKB. Pada hari ini 08 Januari 2014, bermulalah pendaftaran murid Tingkatan 1 di Sekolah Menengah Sains Miri di mana 2 orang pelajar SKKB iaitu Nur Musfirah Binti Muslim dan Aqmal Aqimie Bin Myni telah layak ke sekolah berkenaan. Inilah julung kali di mana pelajar SKKB berjaya masuk ke salah sebuah sekolah berasrama penuh. Tahniah dan semoga meneruskan kecemerlangan pada masa yang akan datang.
![]() |
| Keluarga Aqmal Aqimie |
![]() |
| Keluarga Nur Musfirah |
![]() |
| Selamat jalan |
Thursday, 2 January 2014
2014
Salam SKKB. 2014 telah kembali menjenguk kita dan bermulalah sesi persekolahan pada tahun ini dengan kehadiran guru baharu dan perpindahan guru lama. Murid baharu juga telah pun mendaftar iaitu untuk Tahun 1 seramai 8 orang dengan kemasukan murid yang berpindah ke SKKB di Tahun 2-seorang, Tahun 4-seorang dan Tahun 6-seorang. Jumlah murid SKKB pada tahun ini ialah 32 orang. Semoga segala perancangan pada tahun ini akan mencapai sasaran yang diinginkan
Tuesday, 26 November 2013
ANALISIS KESELURUHAN UPSR DAERAH SUBIS 2013
| ANALISA KESELURUHAN KEPUTUSAN UPSR 2013 | ||||||||
| PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH SUBIS (SK/SJK) | ||||||||
| Bil | Nama Sekolah | Bil Calon | Bil. Ambil |
Bil.
Mencapai |
Bil.
Tidak Mencapai |
GPS | ||
| A+B+C | % | D+E | % | |||||
| 1 | SK Kpg. Bulau | 3 | 3 | 3 | 100% | 0 | 0.00% | 1.27 |
| 2 | SK Beliau Isa | 16 | 16 | 12 | 75.00% | 4 | 25.00% | 1.71 |
| 3 | SK Tawakal Satap | 13 | 13 | 11 | 84.62% | 2 | 15.38% | 1.88 |
| 4 | SK Kpg. Tarikan | 5 | 5 | 5 | 100% | 0 | 0.00% | 1.92 |
| 5 | SK Kpg. Kuala Sibuti | 8 | 8 | 6 | 75.00% | 2 | 25.00% | 2.05 |
| 6 | SK Kpg. Masjid | 7 | 7 | 6 | 85.71% | 1 | 14.29% | 2.14 |
| 7 | SK Keluru Tengah | 18 | 17 | 14 | 82.35% | 3 | 17.65% | 2.14 |
| 8 | SK Kpg. Selanyau | 19 | 19 | 13 | 68.42% | 6 | 31.58% | 2.18 |
| 9 | SK Kpg. Bungai | 14 | 14 | 11 | 78.57% | 3 | 21.43% | 2.19 |
| 10 | SK Sg. Bakas | 5 | 4 | 3 | 75.00% | 1 | 25.00% | 2.25 |
| 11 | SK Kita | 27 | 27 | 17 | 62.96% | 10 | 37.04% | 2.30 |
| 12 | SK Beliau Ahad | 9 | 9 | 6 | 66.67% | 3 | 33.33% | 2.33 |
| 13 | SK Ulu Satap | 10 | 9 | 7 | 77.78% | 2 | 22.22% | 2.40 |
| 14 | SK Kelapa Sawit No. 3 | 12 | 12 | 8 | 66.67% | 4 | 33.33% | 2.43 |
| 15 | SK Bekenu | 37 | 36 | 23 | 63.89% | 13 | 36.11% | 2.46 |
| 16 | SK Sg. Saeh | 3 | 3 | 3 | 100% | 0 | 0.00% | 2.47 |
| 17 | SK Rh. Mentali | 8 | 8 | 4 | 50.00% | 4 | 50.00% | 2.48 |
| 18 | SK Sg. Tangap | 7 | 7 | 3 | 42.86% | 4 | 57.14% | 2.49 |
| 19 | SK Kelapa Sawit No. 5 | 17 | 17 | 12 | 70.59% | 5 | 29.41% | 2.51 |
| 20 | SK Rh. Tinggi | 9 | 9 | 4 | 44.44% | 5 | 55.56% | 2.53 |
| 21 | SK Kelapa Sawit No. 4 | 43 | 41 | 18 | 43.90% | 23 | 56.10% | 2.61 |
| 22 | SK Kpg. Angus | 5 | 5 | 3 | 60.00% | 2 | 40.00% | 2.64 |
| 23 | SK Rh. Barat | 5 | 5 | 2 | 40.00% | 3 | 60.00% | 2.68 |
| 24 | SK Sg. Sebatu | 12 | 12 | 7 | 58.33% | 5 | 41.67% | 2.78 |
| 25 | SK Rh. Goyang | 17 | 16 | 6 | 37.50% | 10 | 62.50% | 2.79 |
| 26 | SK Kelapa Sawit No. 1 | 25 | 25 | 12 | 48.00% | 13 | 52.00% | 2.82 |
| 27 | SK Sg. Manong | 23 | 23 | 10 | 43.48% | 13 | 56.52% | 2.83 |
| 28 | SK Kpg. Tegageng | 18 | 18 | 11 | 61.11% | 7 | 38.89% | 2.90 |
| 29 | SK Kpg. Iran | 19 | 19 | 6 | 31.58% | 13 | 68.42% | 3.01 |
| 30 | SK Suai Satu | 60 | 60 | 29 | 48.33% | 31 | 51.67% | 3.07 |
| 31 | SK Kelapa Sawit No. 2 | 19 | 19 | 8 | 42.11% | 11 | 57.89% | 3.07 |
| 32 | SK Batu Niah | 63 | 60 | 21 | 35.00% | 39 | 65.00% | 3.11 |
| 33 | SK Rh. Ranggong | 10 | 10 | 5 | 50.00% | 5 | 50.00% | 3.12 |
| 34 | SK Batu Tellingai | 92 | 89 | 31 | 34.83% | 58 | 65.17% | 3.14 |
| 35 | SK Kpg. Subak | 16 | 15 | 5 | 33.33% | 10 | 66.67% | 3.17 |
| 36 | SK Rh. Undi | 14 | 14 | 7 | 50.00% | 7 | 50.00% | 3.19 |
| 37 | SK Rh. Essau | 5 | 5 | 1 | 20.00% | 4 | 80.00% | 3.20 |
| 38 | SK Rancangan Sepupok | 25 | 25 | 6 | 24.00% | 19 | 76.00% | 3.32 |
| 39 | SK Sg. Lamaus | 14 | 14 | 5 | 35.71% | 9 | 64.29% | 3.36 |
| 40 | SK Tanjung Belipat | 19 | 17 | 3 | 17.65% | 14 | 82.35% | 3.60 |
| JUMLAH ( SK ) | 751 | 735 | 367 | 49.93% | 368 | 50.07% | 2.78 | |
| 1 | SJK Chung Hua Sg. Lumut | 6 | 6 | 5 | 83.33% | 1 | 16.67% | 1.71 |
| 2 | SJK Chung Hua Sibuti | 15 | 15 | 3 | 20.00% | 12 | 80.00% | 2.69 |
| 3 | SJK Chin Nam | 13 | 13 | 3 | 23.08% | 10 | 76.92% | 2.84 |
| 4 | SJK Chee Mung | 49 | 49 | 12 | 24.49% | 37 | 75.51% | 2.86 |
| JUMLAH ( SJK ) | 83 | 83 | 23 | 27.71% | 60 | 72.29% | 2.74 | |
| JUMLAH KESELURUHAN ( SUBIS ) | 834 | 818 | 390 | 47.68% | 428 | 52.32% | 2.77 | |
Wednesday, 13 November 2013
KEPUTUSAN RASMI UPSR SKKB 2013
Salam SKKB, berikut adalah keputusan rasmi UPSR 2013. 100% lulus dengan GPS terbaik 1.27. Tahniah kepada Adik Nur Musfirah Binti Muslim kerana menjadi anak didik pertama SKKB yang mendapat keputusan 5A.
|
BIL
|
CALON
|
BM1
|
BM2
|
BI
|
MT
|
SN
|
LULUS
|
ANGKA
GILIRAN
|
|
1
|
AQMAL AQIMIE BIN MYNI
|
A
|
A
|
B
|
A
|
A
|
(L)4A1B
|
SM3141001
|
|
2
|
MOHD SHAHRIZZAL AMRIE BIN HAMLEE
|
A
|
A
|
B
|
B
|
B
|
(L)2A3B
|
SM3141002
|
|
3
|
NUR MUSFIRAH BINTI MUSLIM
|
A
|
A
|
A
|
A
|
A
|
(L)5A
|
SM3141003
|
|
GPMP
|
1.00
|
1.00
|
1.67
|
1.33
|
1.33
|
GPS
|
1.27
|
|
Subscribe to:
Posts (Atom)








